چمن مصنوعی 50 میلیمتر فوتبالی

موجود در انبار

نوع نخ

مونوفیلامنت

دیتکس نخ

12000 گرم در 10000 متر

پهنای نخ

1.5 میلیمتر

ضخامت نخ

حداقل 52 میکرومتر و حداکثر 353 میکرومتر

ارتفاع پایل

50 میلیمتر

وزن پایل

1134 گرم در متر مربع

تراکم طولی

140 بخیه در متر

تعداد گره

8819 گره در متر مربع

تراکم عرضی

5/8 اینچ(63 بخیه در متر)

پوشش تکمیل

لاتکس 1100 گرم در متر مربع

ارتفاع کلی

53 میلیمتر

وزن کلی

2398 گرم در متر مربع

((برای مشاوره با کارشناسان ما در چمن راه تماس بگیرید))

 • 09126138305
 • 09126142237

چمن مصنوعی زمین فوتبال از انواع چمن مصنوعی ورزشی بوده که  سال‌ها است به‌شکل وسیعی جایگزین انواع طبیعی چمن شده است. برخلاف چمن‌های مصنوعی تزئینی، ساخت و نصب چمن مصنوعی زمین فوتبال دارای قوانین خاصی است. اگرچه رعایت این قوانین برای زمین‌های کوچک و بازی‌های دوستانه الزامی نیست؛ اما برای بازی‌های حرفه‌ای، قوانین چمن مصنوعی فوتبال باید رعایت گردد. به‌طور کلی، چمن مصنوعی زمین فوتبال نسبت به سایر چمن‌ها بلند‌تر، مقاوم‌تر و با کیفیت‌تر است.

چمن مصنوعی زمین فوتبال

چرا چمن مصنوعی زمین فوتبال بهتر از انواع طبیعی است؟

فوتبال یک بازی پرجنب‌وجوش است. 21 نفر بازیکن به همراه یک داور، حداقل ۹۰ دقیقه در زمین می‌دوند. برخورد توپ و کشیده‌شدن آن روی زمین، می‌تواند فرسایش زیادی ایجاد کند. همه این‌ها سبب شده است، چمن‌های مصنوعی مقاوم، به‌مرور جایگزین انواع طبیعی شوند. مزایای چمن مصنوعی فوتبال، که آن‌ را بر انواع طبیعی برتری می‌دهد، شامل موارد زیر است:

 • مقاومت بالا: پرزهای چمن مصنوعی بسیار مقاوم‌تر از انواع طبیعی هستند. آنها به قسمت زیرین کاملا محکم شده‌اند و بر‌خلاف چمن طبیعی، به‌راحتی کنده نمی‌شوند.
 • امکان استفاده در هر نوع آب‌و‌هوا: چمن طبیعی هنگام بارندگی و چند روز پس از آن گل‌آلود است. بازی‌کردن در چنین زمینی امکان‌پذیر نیست. اما یک چمن مصنوعی خوب، با سیستم زهکشی مناسب، در هر شرایطی قابل استفاده است.
 • نیاز کم به‌نگهداری: زمین فوتبال بسیار بزرگ است و نگهداری از آن در طول سال با هزینه‌های زیادی همراه خواهد بود. چمن طبیعی نیاز به آبیاری منظم، تمیزکردن، چمن‌زنی، پیرایش و کوددهی برای سبز و سالم ماندن دارد. اما چمن مصنوعی رشد نمی‌کند و نیاز به کود و آبیاری هم ندارند. به‌همین دلیل یک گزینه عالی برای پوشاندن زمین فوتبال است.
 • استفاده‌های دیگر: چمن مصنوعی زمین فوتبال، فقط برای بازی فوتبال نیست. با توجه به‌وسعت این زمین‌ها، می‌توان از آنها برای مصارف دیگر مانند چمن مصنوعی مدارس ، پیک‌نیک دوستانه و همایش‌ها یا چمن مصنوعی در زمین بازی ویلا نیز استفاده کرد. در همه موارد ذکر‌شده، یک چمن مصنوعی با کیفیت، می‌تواند کارگشا باشد.
 • ضد اشعه uv : چمن مصنوعی های  ارایه شده در سایت چمن راه ضد اشعه uv بوده و در برابر افتاب شدید مقاوم است و تغییر رنگ و ریزش الیاف ندارد که این امر سبب طول عمر چمن میشود. 
 • ایمنی و سلامتی بیشتر: ایمنی بازیکنان مهم است. چمن مصنوعی مدرن باعث اصطکاک کمتری بین پوست و زمین بازی می‌شود و سریع‌تر از چمن طبیعی خنک می‌گردد. در نتیجه بریدگی، سوختگی، ساییدگی، پیچ‌خوردگی قوزک پا و آسیب‌های دیگر، کمتر رخ می‌دهند. سطح چمن مصنوعی در هر شرایطی یکنواخت می‌ماند و بافت آن تغییر نمی‌کند. چمن‌های مصنوعی دارای ضربه‌گیر زیرینی هستند که از صدمات جدی جلوگیری می‌کند.
 • هزینه کم: با در نظر‌گرفتن هزینه‌های مربوط به نگهداری از چمن طبیعی، یک‌بار هزینه برای نصب چمن مصنوعی فوتبال، کاملا مقرون‌به‌صرفه است.

ویژگی‌های خاص چمن مصنوعی زمین فوتبال

فیفا برخی از ویژگی‌ها را برای چمن مصنوعی فوتبال مشخص کرده است. با این حال، الزامی برای پایبندی به آنها در بازی‌های دوستانه وجود ندارد. 

 • ارتفاع پرز: 40 تا 60 میلی‌متر
 • جنس الیاف: پلی اتیلن PE، پلی پروپیلن PP، پلی آمید/نایلون PM و کوپلیمر
 • وزن الیاف: ۱۲۰۰۰-۶۰۰۰ دتکس
 • ضخامت الیاف: ۱۳۰-۶۰ میکرون
 • چگالی الیاف: ۱۴۰۰۰-۸۰۰۰ در هر مترمربع

چه چیزهایی به چمن مصنوعی فوتبال آسیب می‌زند؟

اگرچه چمن‌های مصنوعی در مقایسه با انواع طبیعیِ چمن، بسیار مقاوم هستند. اما باز هم به‌مرور زمان در معرض فرسایش و خرابی قرار می‌گیرند. برخی از عواملی که سبب خرابی این چمن‌ها می‌شود شامل موارد زیر است:

 • نفوذ گرد‌و‌خاک و سنگریزه به عمق چمن: پرزهای چمن مصنوعی فوتبال بلند هستند و به‌مرور خاک و خاشاک، برگ، سنگ‌ریزه و … در داخل آنها تجمع می‌یابد. تجمع زیاد این مواد آلاینده و تمیز‌نکردن مکرر چمن، می‌تواند به چمن مصنوعی آسیب وارد کند.
 • عدم توزیع مناسب بار روی زمین: قسمت‌هایی از زمین که بیشتر در معرض عبور‌ومرور و حرکت توپ قرار دارند، بیشتر از سایر قسمت‌ها در معرض خرابی هستند. به‌همین دلیل، در صورت عدم نصب اصولی ،قسمت‌های وسط زمین فوتبال، بیشتر از کناره‌ها فرسوده می‌شوند.

نگهداری از چمن مصنوعی زمین فوتبال

اگرچه نگهداری از چمن مصنوعی بسیار آسان‌تر از چمن طبیعی است؛ اما باز هم برای طول عمر چمن لازم است به‌شیوه زیر از آن نگهداری کرد این روش تنها مختص به چمن مصنوعی فوتبال نبوده و دیگر چمن های مصنوعی ورزشی مانند چمن مصنوعی فوتسال نیز بایستی به همین شکل نگهداری شوند:

 • جارو‌کردن چمن: جاروکردن زمین فوتبال با جاروبرقی‌های صنعتی پر‌قدرت، کمک می‌کند تا سنگ‌ریزه‌ها و آشغال‌های جمع‌شده بین پرزها خارج شده و به سطوح زیرین نفوذ نکنند.
 • شستن با آب: اگرچه در فصول بارانی، چمن شسته می‌شود؛ اما باز هم نیاز است چمن مصنوعی زمین فوتبال را با آب و مواد شوینده مناسب (بر اساس کاتالوگ محصول) تمیز کنید. تناوب شستشوی زمین، به تعداد بازی‌ها در یک بازه زمانی و شرایط آب‌و‌هوایی محل بستگی دارد.

برخی دیگر از نگهداری‌های رایج چمن مصنوعی فوتبال، شامل موارد زیر هستند:

 • برس زدن سطح
 • هوادهی سطحی
 • بازرسی خطوط و درزها
 • توزیع مجدد، پر‌کردن چمن و رسیدگی به قسمت‌های خراب‌شده
 • برف‌روبی در ماه‌های زمستان
 • تست ضربه

زیرسازی چمن مصنوعی فوتبال

روش نصب چمن مصنوعی فوتبال

نصب چمن مصنوعی زمین فوتبال با نصب انواع چمن مصنوعی تزیینی مانند چمن مصنوعی تراس و بالکن،چمن مصنوعی روف گاردن و …  بسیار متفاوت است. برای بهترین نتیجه، لازم است از یک تیم تخصصی چمن مصنوعی  استفاده کنید که از قوانین فیفا برای زیرسازی چمن مصنوعی آگاه باشند. درصوتی‌که چمن زمین فوتبال را از شرکت چمن‌راه خریداری نمایید،  این شرکت خدمات نصب را به ‌عهده گرفته و یک زمین فوتبال بدون نقص به شما تحویل می‌دهد.

نصب چمن مصنوعی زمین فوتبال، شامل مراحل زیر است:

 • زیرسازی: زیرسازی چمن مصنوعی چیزی شبیه به زیرسازی جاده و خیابان است. خاک سطحی برداشته شده و سطح زیرین هموار و کاملا کوبیده می‌شود. در بسیاری از موارد، لازم است سطح با بتن پوشیده گردد و یک شیب ملایم به اطراف برای خارج‌شدن آب باران از زمین ایجاد شود.
 • شن‌ریزی: چندین لایه از شن و سنگ‌ریزه به ترتیب روی سطح زیرین ریخته و کوبیده می‌شوند. اندازه سنگ‌ها از قسمت پایین به سمت بالا کاهش می‌باید. پس از سنگ‌ریزی و شن‌ریزی، خاک کاملا کوبیده و محکم می‌گردد. این لایه شنی و سنگی، آب را به خود جذب کرده و از بین ذرات خود، عبور می‌دهد. پس از رسیدن آب به ‌سطح زیرین، از طریق شیب‌های تعبیه‌شده از زمین خارج شده و به لوله‌های زهکشی که به سیستم فاضلاب شهری وصل هستند، منتقل می‌گردد.
 • نصب ژئوتکستایل: این لایه نقش نرمی،‌ ضربه‌گیری، کشیدن رطوبت و محافظت از لایه زیرین چمن مصنوعی را دارد و توسط تیم نصب، بر روی سطح زیرین پهن می‌گردد.
 • آماده‌سازی چمن: رول‌های چمن مصنوعی روی زمین پهن شده و به دقت برش می‌خورند تا تمام سطح را بپوشانند.
 • نصب چمن: اتصال رول‌های چمن به هم، به وسیله سیمینگ تِیپ (نوار اتصال) انجام می‌شود. دو طرف رول چمن بر روی دو طرف سیمینگ تِیپ قرار گرفته و با چسب دو جزئی، به یکدیگر می‌چسبند. با توجه به بلند‌بودن پرزهای چمن مصنوعی زمین فوتبال، هیچ گونه درزی بین رول‌ها قابل مشاهده نیست.
 • پخش شن، سیلیس و گرانول لاستیک: 20 الی 27 کیلوگرم شن سیلیس در هر متر مربع و ۵ تا ۷ کیلوگرم گرانول لاستیک در هر متر مربع ریخته می‌شود تا ضربه‌گیری چمن بهبود یابد و فضاهای خالی بین الیاف پر شوند.
 • خط‌کشی: مرحله آخر آماده‌سازی زمین چمن مصنوعی فوتبال، خط‌کشی است. با استفاده از غلتک و رنگ سفید، خط کشی‌های مناسب روی چمن انجام می‌شود.
 • خشک‌شدن زمین: پس از اتمام خط‌کشی، لازم است چند روز از استفاده زمین خودداری کنید تا رنگ و چسب به‌خوبی خشک گردد.

خرید چمن مصنوعی برای زمین فوتبال

فرآیند خرید چمن مصنوعی فوتبال، مشابه با فرآیند خرید سایر انواع چمن مصنوعی است. کافی است طول و عرض زمین فوتبال را مشخص کنید. لازم به‌ذکر است که طول و عرض در زمین‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد. زمین‌هایی که کاملا استاندارد هستند و برای بازی‌های حرفه‌ای سازمان‌دهی شده‌اند، طول و عرض بیشتری دارند. در مرحله بعد، با توجه به متراژ رول‌های چمن مصنوعی و پهنای آنها، تعداد رول‌های مورد نیاز مشخص می‌شوند.

شرکت چمن‌راه، امکان خرید آنلاین چمن مصنوعی را فراهم کرده است. برای خرید آنلاین کافی است تعداد  رول‌های مورد نظر خود را در سفارشات ثبت کرده و پس از خرید در محل مورد نظر تحویل بگیرید.

پروژه فوتبالی انجام شده توسط تیم چمن راه

خرید چمن مصنوعی زمین فوتبال از چمن راه

شرکت چمن‌راه انواع چمن‌های مصنوعی، از جمله چمن مصنوعی زمین فوتبال را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با خرید از این شرکت، تجربه یک خرید بی‌واسطه را تجربه کنید. چمن‌راه محصولات خود را گارانتی می‌کند تا شما را از کیفیت آنها کاملا مطمئن سازد. همچنین، تیم حرفه‌ای نصب این شرکت، نصب محصولات خریداری‌شده را بر‌عهده می‌گیرند. نصب چمن مصنوعی زمین فوتبال نیاز به مهارت زیادی دارد. در غیر این صورت، به‌خوبی عمل نکرده و ممکن است جدا شود. یک نصب اصولی با کمک یک تیم حرفه‌ای می‌تواند دوام و زمین چمن را تضمین کند. علاوه بر این، با خرید از چمن‌راه می‌توانید تسویه حساب را هنگام دریافت محصول و با اطمینان از کیفیت و سالم بودن آن انجام دهید. 

برای خرید چمن مصنوعی زمین فوتبال، کافی است از طریق همین صفحه، خرید خود را به‌ثبت برسانید. همچنین، می‌توانید سوالات خود را درباره فرآیند خرید و نصب، از کارشناسان ما بپرسید. 

پروژه چمن مصنوعی فوتبالی