نصب و اجرای چمن مصنوعی در چمن راه

 

چمن مصنوعی به عنوان یک کفپوش محبوب و مناسب برای ایجاد محیط‌های سرسبز و زیبا  شناخته می‌شود. نصب و اجرای صحیح چمن مصنوعی بسیار اهمیت دارد و نیازمند رعایت استانداردها و نکات اصولی است. چمن مصنوعی می‌تواند جلوه بصری فضای سبز را چند برابر کند و برای طراحی محوطه‌ها، زمین‌های بازی کودکان، زمین‌های ورزشی و فضاهای بالکن و تراس و … مناسب است.

برای لذت بردن از زیبایی و ماندگاری چمن مصنوعی، نیاز است استانداردها و اصول نصب آن را در نظر بگیریم. برای انجام این کار بایستی از منخصصان این امر کمک گرفت تا با رعایت استاندارد های مورد نیاز ،انجام این کار به نحو احسن انجام پذیرد.

در چمن راه علاوه بر فروش انواع چمن مصنوعی با کیفیت و ارسال آن به اقسا نقاط ایران ،خدمات نصب نیز توسط کارشناسان خبره این امر امکان پذیر میباشد.

نصب چمن مصنوعی

در زیر مراحل کلی نصب چمن مصنوعی را برای شما توضیح می‌دهیم:

  1. آماده‌سازی زمین: ابتدا باید منطقه‌ای که قصد دارید چمن مصنوعی را نصب کنید را آماده‌سازی کنید. برخی از مراحل آماده‌سازی شامل پاکسازی زمین از سنگ‌ها و علف‌های هرز، صاف کردن سطح، و اصلاح تراز زمین است.
  2. نصب لایه‌های زیرین: پس از آماده‌سازی زمین، باید لایه‌های زیرین را نصب کنید. این شامل یک لایه پایه شنی، یک لایه زیرسازی مانند پلی‌اتیلن یا پرچم و یک لایه پارچه‌ای است که به پایه شنی نصب می‌شود. این لایه‌ها کمک می‌کنند تا زمین مناسب برای نصب چمن مصنوعی باشد. لایه ژئوتکستایل محافظ بکینگ و زهکش در اجرای پروژه های چمن مصنوعی است. این لایه با جداسازی چمن مصنوعی از لایه زیرین جهت جلوگیری از نشست بیش از حد و رشد علف هرز در زیر چمن مصنوعی نصب می شود. قرار دادن چمن مصنوعی بر روی خاک یا سنگدانه ها بدون نصب لایه ژئوتکستایل باعث حرکت یا حتی نشست چمن مصنوعی می شود. با نصب این لایه در زیر چمن مصنوعی، علف هرز و گیاهان کوچک پس از رشد و عبور از لابلای سنگدانه ها و شن قادر به عبور از لایه ژئوتکستایل و نفوذ به چمن مصنوعی نیستند. همچنین این لایه قابل استفاده در زمین های ورزشی، فضاهای تزیینی، پارک ها و محوطه های بازی، فرودگاه ها، رستوران ها، محیط های تفریحی و فضای سبز پشت بام می باشد
  3. قرار دادن چمن مصنوعی: پس از نصب لایه‌های زیرین، چمن مصنوعی را روی زمین قرار می‌دهیم. برای این کار، قطعات چمن مصنوعی را به اندازه‌های مورد نیاز برش می‌دهیم و با استفاده از چسب یا مهره‌ها، آن‌ها را به هم متصل می‌کنیم.
  4. تثبیت و رفع شکاف‌ها: پس از قرار دادن چمن مصنوعی، آن را به زمین متصل می‌کنیم. این معمولاً با استفاده از چسب یا پیچ‌ها در اطراف لبه‌ها انجام می‌شود. در این مرحله، ممکن است نیاز به رفع شکاف‌ها و ترازکردن سطح چمن مصنوعی باشد.
  5. آبیاری و تنظیم: پس از نصب، چمن مصنوعی را آبیاری می‌کنیم و مطمئن می‌شویم که آب به خوبی درون زمین نفوذ می‌کند. سپس، چمن مصنوعی را تنظیم می‌کنیم تا به شکل دلخواه شما باشد. این شامل برش دقیق چمن و تمیز کردن هر گونه ذرات معلق در آن است.

چسب مناسب چمن مصنوعی

چسب چمن مصنوعی عمدتاً برای نصب و نگهداری چمن مصنوعی استفاده می‌شود. این چسب‌ها برای چسباندن محلول‌های مربوط به چمن مصنوعی به سطح زیرین، معمولاً بتن، چوب یا محوطه‌های سخت دیگر استفاده می‌شوند. با استفاده از چسب چمن مصنوعی، می‌توانید موقعیت چمن را بر روی سطح تثبیت کنید و جلوی حرکت و جدا شدن آن را بگیرید.

در انتخاب چسب چمن مصنوعی، توجه به موضوعات زیر الزامی است :

  • نوع سطح: مطمئن شوید که چسب انتخابی برای سطح مورد نظر مناسب است. برخی از چسب‌ها برای سطوح خاصی مانند بتن، چوب یا سنگ مناسب‌تر هستند.
  • مقاومت در برابر عوامل آب و هوا: چمن مصنوعی ممکن است در معرض تغییرات آب و هوایی قرار بگیرد. بنابراین، بهتر است چسبی را انتخاب شود که مقاومت مناسبی در برابر آب، رطوبت و شرایط جوی داشته باشد.
  • قدرت چسبندگی: باید مطمئن شد که چسب انتخابی قدرت چسبندگی مناسبی دارد تا چمن را به سطح مورد نظر محکماً چسباند.
  • همچنین، با مشاوره یک تکنسین یا نصاب ماهر در این زمینه نیز می‌توانید بهترین انتخاب را برای نیازهای خاص خود داشته باشید

باید توجه داشته باشید که مراحل بالا توصیفات مراحل کلی نصب چمن مصنوعی هستند و بسته به شرایط خاص هر پروژه، جزئیات و مراحل بیشتری نیز ممکن است وجود داشته باشد. همچنین، برای نصب چمن مصنوعی بهتر است از کارشناسان مجرب و تخصصی در این زمینه استفاده کنید.

برای انجام مشاوره بهتر و راهنمایی در مورد چمن مورد نیاز محل خود میتوان با کارشناسان چمن راه تماس گرفته تا در اسرع وقت شما را راهنمایی نمایند.